Şərur rayonunda optik internet şəbəkəsi qurulur
“Naxçıvan Muxtar Respublikasının sosial-iqtisadi inkişafına dair 2023-2027-ci illər üçün Dövlət Proqramı” çərçivəsində regionda rəqəmsal infrastrukturun yenilənməsi sürətlə davam edir.
Naxçıvan Muxtar Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan Naxçıvan Poçt və Telekommunikasiya Mərkəzi tərəfindən abunəçilərin fasiləsiz və yüksəksürətli internetlə təmin olunması üçün mühüm addımlar atılır.
Bu çərçivədə, Şərur rayonunda da işlər uğurla davam etdirilir. Hazırda Şərur rayonunun Maxta kəndində optik internet şəbəkəsinin çəkilişi davam edir. Qısa zamanda kənddə 279 abonent yüksəksürətli internetlə təmin olunacaq. Maxta kəndindən dərhal sonra Axaməd, Kərimbəyli və Qarabürc kəndlərində də fiber-optik xətlərin çəkilişi istiqamətində işlər gedir.
Bununla da həmin yaşayış məntəqələri fasiləsiz, daha sürətli və dayanıqlı internetlə tam təmin ediləcəklər.

Optical internet network is being established in Sharur district
Within the framework of the “State Program on the Socio-Economic Development of the Nakhchivan Autonomous Republic for 2023-2027”, the renewal of digital infrastructure in the region continues rapidly.
The Nakhchivan Post and Telecommunications Center, which is subordinate to the Ministry of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic, is taking important steps to provide subscribers with uninterrupted and high-speed internet.
In this context, work is also successfully continuing in the Sharur region. Currently, the construction of an optical internet network is underway in the village of Makhta in the Sharur region. In a short time, 279 subscribers in the village will be provided with high-speed internet. Immediately after the village of Makhta, work is underway to lay fiber-optic lines in the villages of Akhamad, Karimbeyli and Garaburj.