Naxçıvan Poçt və Telekommunikasiya Mərkəzinə direktor təyin edilib
Bununla bağlı Naxçıvan Muxtar Respublikasının rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini, nazir vəzifəsini müvəqqəti icra edən Azər Məmmədrəhimov 15 iyul 2026-cı il tarixdə əmr imzalayıb. Əmrə əsasən, Hüseyn Cəfər oğlu Əsgərli "Naxçıvan Poçt və Telekommunikasiya Mərkəzi" MMC-nin direktoru vəzifəsinə təyin olunub.
Təyinatdan əvvəl həmin müəssisədə direktor müavini vəzifəsində çalışan H. Əsgərli burada rəqəmsal transformasiya prosesinə, poçt və telekommunikasiya xidmətlərinin rəqəmsallaşdırılmasına, eləcə də süni intellekt və kibertəhlükəsizlik həllərinin tətbiqi istiqamətində innovativ layihələrin hazırlanmasına və icrasına rəhbərlik edib.
H. Əsgərli əmək fəaliyyətinə Naxçıvan Muxtar Respublikası Rabitə və Yeni Texnologiyalar Nazirliyində başlayıb və burada bir sıra rəhbər vəzifələrdə çalışıb. Sonrakı illərdə o, Azərbaycan Respublikası Qida Təhlükəsizliyi Agentliyində sektor müdiri, Naxçıvan Dövlət Universitetində isə İnformasiya Texnologiyaları şöbəsinin müdiri vəzifələrində çalışıb.

Director appointed to Nakhchivan Post and Telecommunications Center
In this regard, the Deputy Minister of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic, acting Minister Azer Mammadrahimov signed an order on July 15, 2026. According to the order, Huseyn Jafar oglu Askerli was appointed as the Director of "Nakhchivan Post and Telecommunications Center" LLC.
Before his appointment, H. Askerli, who worked as the Deputy Director at that enterprise, led the digital transformation process, the digitalization of postal and telecommunications services, as well as the preparation and implementation of innovative projects in the direction of the application of artificial intelligence and cybersecurity solutions.
H. Askerli began his career at the Ministry of Communications and New Technologies of the Nakhchivan Autonomous Republic, where he held a number of leadership positions. In subsequent years, he worked as the head of the sector at the Food Safety Agency of the Republic of Azerbaijan and the head of the Information Technologies Department at Nakhchivan State University.