Naxçıvan Poçt və Telekommunikasiya Mərkəzinə direktor təyin edilib
Bununla bağlı Naxçıvan Muxtar Respublikasının rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini, nazir vəzifəsini müvəqqəti icra edən Azər Məmmədrəhimov 15 iyul 2026-cı il tarixdə əmr imzalayıb. Əmrə əsasən, Hüseyn Cəfər oğlu Əsgərli "Naxçıvan Poçt və Telekommunikasiya Mərkəzi" MMC-nin direktoru vəzifəsinə təyin olunub.
Təyinatdan əvvəl həmin müəssisədə direktor müavini vəzifəsində çalışan H. Əsgərli burada rəqəmsal transformasiya prosesinə, poçt və telekommunikasiya xidmətlərinin rəqəmsallaşdırılmasına, eləcə də süni intellekt və kibertəhlükəsizlik həllərinin tətbiqi istiqamətində innovativ layihələrin hazırlanmasına və icrasına rəhbərlik edib.
H. Əsgərli əmək fəaliyyətinə Naxçıvan Muxtar Respublikası Rabitə və Yeni Texnologiyalar Nazirliyində başlayıb və burada bir sıra rəhbər vəzifələrdə çalışıb. Sonrakı illərdə o, Azərbaycan Respublikası Qida Təhlükəsizliyi Agentliyində sektor müdiri, Naxçıvan Dövlət Universitetində isə İnformasiya Texnologiyaları şöbəsinin müdiri vəzifələrində çalışıb.

Назначен директор Нахчыванского центра почты и связи.
В этой связи заместитель министра цифрового развития и транспорта Автономной Республики Нахчыван, исполняющий обязанности министра Азер Маммадрагимов, 15 июля 2026 года подписал распоряжение. Согласно распоряжению, Гусейн Джафар оглу Асккерли назначен директором ООО «Нахчыванский центр почты и телекоммуникаций».
До своего назначения Г. Асккерли, работая заместителем директора на этом предприятии, руководил процессом цифровой трансформации, цифровизацией почтовых и телекоммуникационных услуг, а также подготовкой и реализацией инновационных проектов в направлении применения искусственного интеллекта и решений в области кибербезопасности.
Г. Асккерли начал свою карьеру в Министерстве связи и новых технологий Автономной Республики Нахчыван, где занимал ряд руководящих должностей. В последующие годы он работал руководителем сектора в Агентстве по безопасности пищевых продуктов Азербайджанской Республики и заведующим кафедрой информационных технологий в Нахчыванском государственном университете.