Naxçıvanda ictimai nəqliyyatda nağdsız ödəniş sisteminin tətbiqinə başlanılır
Naxçıvan Muxtar Respublikasında ictimai nəqliyyat sisteminin müasirləşdirilməsi və sərnişinlərə göstərilən xidmətlərin keyfiyyətinin artırılması istiqamətində növbəti mühüm addım atılır.
Bu çərçivədə Naxçıvan Poçt və Telekommunikasiya Mərkəzi MMC tərəfindən ictimai nəqliyyatda nağdsız ödəniş sisteminin tətbiqi ilə bağlı təlimlərə başlanılıb.
Bu sistem gediş haqlarının bank kartları və xüsusi nəqliyyat kartları vasitəsilə ödənilməsinə imkan yaradaraq ödəniş prosesini daha rahat, operativ və şəffaf edəcək.
Layihənin uğurla həyata keçirilməsi məqsədilə avtobus sürücüləri və aidiyyəti əməkdaşlar üçün xüsusi təlimlər təşkil olunur. Təlimlər zamanı ödəniş terminallarından düzgün istifadə qaydaları, sərnişinlərə xidmət standartları, eləcə də yeni sistemin texniki və funksional xüsusiyyətləri barədə ətraflı məlumat verilir.
Nəqliyyat kartlarının satışı və kart balansının artırılması digər mövcud vasitələrlə yanaşı Naxçıvan Poçt və Telekommunikasiya Mərkəzi MMC-nin şəhər ərazisində fəaliyyət göstərən bütün poçt şöbələrində də həyata keçiriləcək. Gələcək mərhələlərdə isə bu xidmət şəbəkəsinin daha da genişləndirilməsi nəzərdə tutulur.
Nağdsız ödəniş sisteminin tətbiqi nəqliyyat sahəsində rəqəmsal transformasiya prosesinin mühüm tərkib hissəsidir. Bu həm maliyyə əməliyyatlarının şəffaflığını artıracaq, həm də sərnişinlər üçün daha təhlükəsiz, sürətli və rahat xidmət mühiti formalaşdıracaq.
Sistemin tətbiqi ictimai nəqliyyat xidmətlərinin müasir standartlara uyğunlaşdırılmasına, vətəndaş məmnuniyyətinin artırılmasına və rəqəmsal xidmətlərin genişləndirilməsinə mühüm töhfə verəcək.

Implementation of cashless payment system in public transport begins in Nakhchivan
The next important step is being taken towards the modernization of the public transport system in the Nakhchivan Autonomous Republic and improving the quality of services provided to passengers.
In this context, Nakhchivan Post and Telecommunications Center LLC has started training on the implementation of a cashless payment system in public transport.
This system will make the payment process more convenient, efficient and transparent by enabling payment of fares through bank cards and special transport cards.
Special training is being organized for bus drivers and relevant employees in order to successfully implement the project. During the training, detailed information is provided on the rules for the correct use of payment terminals, passenger service standards, as well as the technical and functional features of the new system.
The sale of transport cards and increasing the card balance will be carried out in all post offices of Nakhchivan Post and Telecommunications Center LLC operating in the city, along with other existing means. In the future stages, it is planned to further expand this service network.
The implementation of a cashless payment system is an important component of the digital transformation process in the transport sector. This will both increase the transparency of financial transactions and create a safer, faster and more convenient service environment for passengers.
The implementation of the system will significantly contribute to bringing public transport services up to modern standards, increasing citizen satisfaction and expanding digital services.