Rəşad Zülfüqar oğlu İbrahimov
1997 – 2001 -ci illərdə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti nəznində Xalq Təsərrüfatının İdarəetmə İnstitutu Menecment ixtisası üzrə təhsil almışdır.
2007–2011-cu illərdə Naxçıvan Dövlət Universitetində Hüquqşünas ixtisası üzrə təhsil almışdır.
Karyera
2007–2008-cu illərdə Şahbuz rayon məhkəməsində Dəftərxana müdiri vəzifəsində işləmişdir.
2008–2011-cü illərdə Naxçıvan Şəhər Məhkəməsində məsləhətçi - məhkəmə iclası katibi vəzifəsində işləmişdir.
2012–2015-cü illərdə Naxçıvan MR İnzibati - İqtisadi Məhkəməsi məsləhətçi vəzifəsində işləmişdir.
2015–2017-cü illərdə "SİREN" MMC hüquqşünas vəzifəsini icra etmişdir.
2019–2020-ci illərdə "R.N Account Konsultinq and Biznes" MMC hüquqçünas vəzifəsi üzrə fəaliyyət göstərib.
2022–2023-ci illərdə Bakı 17 saylı Mediasiya Təşkilatı Direktor vəzifəsində işləmişdir.
2023–2025-ci illərdə Naxçıvan Muxtar Respublikası Əmək Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondu Hüquq və kadrlar şöbəsinin müdiri vəzifəsini icra etmişdir.
2025–2026-ci illərdə Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi tabeliyində "Naxçıvan Telekom" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin Direktor müavini vəzifəsi üzrə işləmişdir.
2026-ci ildə "Naxçıvan Poçt və Telekommunikasiya Mərkəzi" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin Direktor müavini vəzifəsini icra edir.

Rashad Zulfugar oglu Ibrahimov
In 1997–2001, he studied Management at the Institute of National Economy Management under the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan.
In 2007–2011, he studied Law at Nakhchivan State University.
In 2007–2008, he worked as the Head of the Office at the Shahbuz District Court.
In 2008–2011, he worked as a consultant - court session secretary at the Nakhchivan City Court.
In 2012–2015, he worked as a consultant at the Administrative-Economic Court of the Nakhchivan Autonomous Republic.
In 2015–2017, he worked as a lawyer at "SIREN" LLC.
In 2019–2020, he worked as a lawyer at "R.N Account Consulting and Business" LLC.
In 2022–2023, he worked as the Director of Baku Mediation Organization No. 17.
In 2023–2025, he served as the Head of the Legal and Human Resources Department of the State Social Protection Fund under the Ministry of Social Protection of Labor of the Nakhchivan Autonomous Republic.
In 2025–2026, he worked as the Deputy Director of "Nakhchivan Telecom" Limited Liability Company under the Ministry of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic.
In 2026, he served as the Deputy Director of "Nakhchivan Post and Telecommunications Center" Limited Liability Company.