Rəşad Zülfüqar oğlu İbrahimov
1997 – 2001 -ci illərdə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti nəznində Xalq Təsərrüfatının İdarəetmə İnstitutu Menecment ixtisası üzrə təhsil almışdır.
2007–2011-cu illərdə Naxçıvan Dövlət Universitetində Hüquqşünas ixtisası üzrə təhsil almışdır.
Karyera
2007–2008-cu illərdə Şahbuz rayon məhkəməsində Dəftərxana müdiri vəzifəsində işləmişdir.
2008–2011-cü illərdə Naxçıvan Şəhər Məhkəməsində məsləhətçi - məhkəmə iclası katibi vəzifəsində işləmişdir.
2012–2015-cü illərdə Naxçıvan MR İnzibati - İqtisadi Məhkəməsi məsləhətçi vəzifəsində işləmişdir.
2015–2017-cü illərdə "SİREN" MMC hüquqşünas vəzifəsini icra etmişdir.
2019–2020-ci illərdə "R.N Account Konsultinq and Biznes" MMC hüquqçünas vəzifəsi üzrə fəaliyyət göstərib.
2022–2023-ci illərdə Bakı 17 saylı Mediasiya Təşkilatı Direktor vəzifəsində işləmişdir.
2023–2025-ci illərdə Naxçıvan Muxtar Respublikası Əmək Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondu Hüquq və kadrlar şöbəsinin müdiri vəzifəsini icra etmişdir.
2025–2026-ci illərdə Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi tabeliyində "Naxçıvan Telekom" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin Direktor müavini vəzifəsi üzrə işləmişdir.
2026-ci ildə "Naxçıvan Poçt və Telekommunikasiya Mərkəzi" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin Direktor müavini vəzifəsini icra edir.

Ибрагимов Рашад Зульфугар оглы
В 1997–2001 гг. изучал менеджмент в Институте управления народным хозяйством при Кабинете министров Азербайджанской Республики.
В 2007–2011 гг. изучал юриспруденцию в Нахчыванском государственном университете.
Карьера
В 2007–2008 гг. работал заведующим канцелярией Шахбузского районного суда.
В 2008–2011 гг. работал консультантом — секретарем судебного заседания в Нахчыванском городском суде.
В 2012–2015 гг. работал консультантом в Административно-экономическом суде Нахчыванской Автономной Республики.
В 2015–2017 гг. работал юристом в ООО «SIREN».
В 2019–2020 гг. работал юристом в ООО «R.N Account Consulting and Business».
В 2022–2023 гг. работал директором Бакинской организации медиации № 17.
В 2023–2025 гг. занимал должность начальника отдела правового обеспечения и кадров Государственного фонда социальной защиты при Министерстве труда и социальной защиты населения Нахчыванской Автономной Республики.
В 2025–2026 гг. работал заместителем директора ООО «Nakhchivan Telecom» при Министерстве цифрового развития и транспорта Нахчыванской Автономной Республики.