Seyhun Əndəhət oğlu Ələkbərov
2003 – 2007 -ci illərdə Azərbaycan Texniki Universiteti Radioelektron vasitələrin konstruksiya edilməsi texnoilogiyası ixtisası üzrə təhsil almışdır.
2007–2009-cu illərdə Azərbaycan Texniki Universiteti Xüsusiləşdirilmiş radiorabitə sistemləri ixtisası üzrə təhsil almışdır.
Karyera
2008–2010-cu illərdə "Bakı Telefon Rabitəsi" İB-ni Xəta Telefon Qovşağının ATS-411 Avtizal sexi, 6-cı dərəcəli Elektrik montyoru vəzifəsi üzrə işləmişdir.
2010–2011-cü illərdə "Bakı Telefon Rabitəsi" İB-ni Xəta Telefon Qovşağının ATS-411 Avtizal sexi, 7-cı dərəcəli Elektrik montyoru vəzifəsi üzrə işləmişdir.
2011–2014-cü illərdə "Bakı Telefon Rabitəsi" İB-ni Xəta Telefon Qovşağının ATS-411 Avtizal sexi, 8-cı dərəcəli Elektrik montyoru vəzifəsi üzrə işləmişdir.
2014–2018-cü illərdə  "Bakı Telefon Rabitəsi" İB-ni Xəta Telefon Qovşağının ATS-411 Avtizal sexi, 9-cı dərəcəli Elektrik montyoru vəzifəsi üzrə işləmişdir.
2018–2021-ci illərdə "Bakı Telefon Rabitəsi" İB-ni Xəta Telefon Qovşağının ATS-411 Avtizal sexi, 11-cı dərəcəli Elektrik montyoru vəzifəsi üzrə işləmişdir.
2021–2023-ci illərdə Dövlət Radiotezlik İdarəsinin Radiomonitorinq və texniki nəzarət departamentinin Texniki nəzarət şöbəsi aparıcı mütəxəssis vəzifəsi üzrə işləmişdir.
2023–2025-ci illərdə "İnformasiya Kommunikasiya Texnologiyaları Agentliyi" Publik Hüquqi Şəxsində aparıcı mütəxəssis vəzifəsi üzrə işləmişdir.
2025–2026-ci illərdə Naxçıvan MR "Naxçıvan Telekom" MMC Direktor müavini vəzifəsi üzrə işləmişdir.
2026-ci ildə "Naxçıvan Poçt və Telekommunikasiya Mərkəzi" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin Direktor müavini vəzifəsini icra edir.

Сейхун Андахат оглу Алекберов
В 2003–2007 гг. обучался в Азербайджанском техническом университете по специальности «Технология производства радиоэлектронных устройств».
В 2007–2009 гг. обучался в Азербайджанском техническом университете по специальности «Специализированные системы радиосвязи».
Трудовая деятельность
В 2008–2010 гг. работал электромонтером 6-го разряда в мастерской АТС-411 (Хатаинская телефонная станция) ПО «Бакинская телефонная связь».
В 2010–2011 гг. работал электромонтером 7-го разряда в мастерской АТС-411 (Хатаинская телефонная станция) ПО «Бакинская телефонная связь».
В 2011–2014 гг. работал электромонтером 8-го разряда в мастерской АТС-411 (Хатаинская телефонная станция) ПО «Бакинская телефонная связь».
В 2014–2018 гг. работал электромонтером 9-го разряда в мастерской АТС-411 (Хатаинская телефонная станция) ПО «Бакинская телефонная связь».
В 2018–2021 гг. работал электромонтером 11-го разряда в мастерской АТС-411 (Хатаинская телефонная станция) ПО «Бакинская телефонная связь».
В 2021–2023 гг. работал ведущим специалистом отдела технического контроля Управления радиомониторинга и технического контроля Государственного управления радиочастот.
В 2023–2025 гг. работал ведущим специалистом в публичном юридическом лице «Агентство информационно-коммуникационных технологий».
В 2025–2026 гг. работал заместителем директора ООО «Нахчыван Телеком» (Нахчыванская Автономная Республика).
В 2026 г. занимал должность заместителя директора ООО «Нахчыванский центр почты и телекоммуникаций».