Ordubadda yeni təlim kurslarına qeydiyyat başlayıb
Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin dəstəyi, Naxçıvan Poçt və Telekommunikasiya Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə Ordubad rayonunda yeni təlim kurslarına qeydiyyat elan olunub.
Artıq Şərur və Culfa filiallarından sonra Ordubad sakinləri də müxtəlif sahələr üzrə təşkil olunan kurslardan yararlana biləcəklər.
Təlim proqramlarına kompüter kursları, robototexnika, data analitika, qrafik dizayn, kibertəhlükəsizlik və ingilis dili istiqamətləri daxildir.
Kurs iştirakçılarına dövlət təsdiqli rəsmi sertifikat təqdim olunacaq. Tədris prosesi sahə üzrə təcrübəli mütəxəssislər tərəfindən həyata keçiriləcək və layihə əsaslı, praktiki məşğələlərə üstünlük veriləcək. Eyni zamanda, proqram iştirakçılarının gələcək karyera və inkişaf imkanlarına dəstək göstərilməsi nəzərdə tutulur.

В Ордубаде началась регистрация на новые учебные курсы.
При поддержке Министерства цифрового развития и транспорта Нахчыванской Автономной Республики и организации Нахчыванского почтово-телекоммуникационного центра в Ордубадском районе объявлена ​​регистрация на новые курсы повышения квалификации.
После филиалов в Шаруре и Джульфе жители Ордубада также смогут воспользоваться курсами, организованными по различным направлениям.
Программы обучения включают компьютерные курсы, робототехнику, анализ данных, графический дизайн, кибербезопасность и курсы английского языка.
Участникам курсов будет выдан официальный государственный сертификат. Обучение будет проводиться опытными специалистами в данной области, приоритет будет отдаваться проектно-ориентированной, практической подготовке. При этом планируется поддержать будущую карьеру и возможности развития участников программы.